Cross Country Bydgoszcz na Start! - 19 listopada 2023r.

CROSS COUNTRY
16.11.2023

Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę, tj. 19 listopada 2023 roku w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

Podobnie, jak w poprzednich latach, także teraz kobiety rywalizować będą na dystansie sześciu kilometrów, a mężczyźni przebiegną o dwa kilometry więcej.

 Do Bydgoszczy w tym roku przyjadą w większości polscy zawodnicy. Na trasie w Myślęcinku pobiegną m.in. Julia Koralewska, ubiegłoroczna mistrzyni Polski do lat 23 czy Mateusz Gos, brązowy medalista mistrzostw Polski z zeszłego roku.

W trakcie niedzielnych zawodów osobno odbędą się biegi kobiet i mężczyzn, a następnie zaplanowane są Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach przełajowych, w których zawodnicy rywalizować będą w kilku kategoriach wiekowych, już od osób do 12 roku życia.

Więcej informacji 

Strategicznym partnerem inicjatywy jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, partnerem wspierającym - Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Współfinansowanie jest ze środków RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 - 2020 w ramach projektu pn. "Kujawy+Pomorze - promocja potencjału gospodarczego regionu - edycja II.”

 

as

 

Aktualności blok page

Polecane aktualności

 • twarde pierniki
  04.12.2023
  Kolejny mecz Twardych Pierników u siebie - zapraszamy 8 grudnia!
 • rfs
  29.11.2023
  Konferencja "Regionalny Fundusz Szkoleniowy w dwóch perspektywach finansowych - Toruń, dn. 11.12.2023 r.
 • foto
  23.11.2023
  Arriva Twarde Pierniki zapraszają na mecz 24 listopada!