Znamy laureatów konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2023!

LIPIK
08.11.2023

Przedstawiamy wyniki konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2023!

Kapituła Konkursowa po dokonaniu analizy i oceny zgłoszonych przedsięwzięć na podstawie treści przesłanych formularzy, zgodnie z kryteriami określonymi w regulaminie konkursu „Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2023”, przyznała następujące nagrody:

a)    Tytuł Lidera Innowacji Pomorza i Kujaw 2023 otrzymali:

w kategorii mikro przedsiębiorstwo: 

 • Cilium Engineering Sp. z o.o., za rozwiązanie pod nazwą: „OpticalFence: naziemna optyczna sieć sensorów triangulacyjnych do zarządzania ruchem kosmicznym”.

w kategorii małe przedsiębiorstwo: 

 • Przedsiębiorstwo Badawczo-Wdrożeniowe Frako-Term Sp. z o.o., za rozwiązanie pod nazwą: „FRAKOPOWER system zarządzania i magazynowania energii”.

w kategorii średnie przedsiębiorstwo: 

 • Renex Predrag Topić, za rozwiązanie pod nazwą: „Seria Robotów REECO - w oparciu o Robota Lutowniczego”.

w kategorii przedsiębiorstwo akademickie: 

 • NatChemLab Sp. z o.o., za rozwiązanie pod nazwą: „Preparat dedykowany osobą z popromiennym zapaleniem skóry”.

w kategorii Jednostka naukowa/zespół badawczy: 

 • Zespół badawczy Katedry Inżynierii Materiałów Polimerowych - Wydział Inżynierii Materiałowej - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, za rozwiązanie pod nazwą: „Biodegradowalny materiał - biokompozyt o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych, zwiększonej wytrzymałości i hydrofobowości, przeznaczony na opakowania lub produkty jednorazowego użytku”.

b)    Wyróżnienia w konkursie Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2023: 

w kategorii mikro przedsiębiorstwo: 

 •  JUVIPOR Sp. z o.o., za rozwiązanie pod nazwą: „Technologia JV+”.

w kategorii małe przedsiębiorstwo: 

 • Noctiluca SA, za rozwiązanie pod nazwą: „Opracowanie syntezy nowatorskich materiałów transportujących elektrony do zastosowań w OLED”.

 • DBR 77 ROBOTICS Sp. z o.o., za rozwiązanie pod nazwą: „Platforma Robotów”.

 • Fresh Inset S.A., za rozwiązanie pod nazwą: „Nowe metody aplikacji opracowanej przez Fresh Inset technologii Vidre+ ® dla dłuższej trwałości i świeżości kwiatów ciętych i doniczkowych”.

w kategorii średnie przedsiębiorstwo:

 • UNI-KAT Sp. z o.o., za rozwiązanie pod nazwą: „Wycinarka laserowa do cięcia blach z kręgu”.

 • Radpak Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o., za rozwiązanie pod nazwą: „RADPAK - Kartoniarka Zbiorcza RKZ-18NG”.

w kategorii przedsiębiorstwo akademickie:

 • Akademickie Centrum Badań AKAMED sp. z o.o. (spółka celowa UMK w Toruniu), za rozwiązanie pod nazwą: „Kompleksowa ocena profilu kończyn dolnych na podstawie badania MRI”.

w kategorii Jednostka naukowa/zespół badawczy: 

 • Zespół Zakładu Medycyny Regeneracyjnej - Katedra Urologii i Andrologii - Wydział Lekarski - Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, za rozwiązanie pod nazwą: „UROGRAFT®- wszczep do rekonstrukcji pęcherza moczowego;

 • Zespół badawczy Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt - Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, za rozwiązanie pod nazwą:  „Realizacja i zastosowanie rezultatów projektu 2019-2022: Bezpieczna Ferma-innowacja produktowa, procesowa i marketingowa w chowie kurcząt z zastosowaniem glinokrzemianów”.

Nagrody Specjalne przyznane w ramach konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2023:

Certyfikat “Innowacyjna Marka Regionu InnoMaRe. Made In Kujawsko-Pomorskie” ufundował Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego:

w kategorii Biznes: 

 • Przedsiębiorstwo Badawczo-Wdrożeniowe Frako-Term Sp. z o.o., za rozwiązanie pod nazwą: „FRAKOPOWER system zarządzania i magazynowania energii”.

w kategorii Nauka:

 • Zespół Zakładu Medycyny Regeneracyjnej - Katedra Urologii i Andrologii - Wydział Lekarski - Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, za rozwiązanie pod nazwą: „UROGRAFT®- wszczep do rekonstrukcji pęcherza moczowego”.

Nagrody specjalne Rektorów:

1) Nagroda Specjalna JM Rektora UMK „Innowator UMK” – JM Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w kategorii Nauka, dla zespołu badawczego wywodzącego się z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Nagrodę Specjalną otrzymuje: Zespół Zakładu Medycyny Regeneracyjnej - Katedra Urologii i Andrologii - Wydział Lekarski - Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, za rozwiązanie pod nazwą: „UROGRAFT®- wszczep do rekonstrukcji pęcherza moczowego”. 

2) Nagroda Specjalna JM Rektora UKW „Innowator UKW” – JM Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w kategorii Nauka, dla zespołu badawczego wywodzącego się z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy:

Nagrodę otrzymuje: Zespół badawczy Katedry Inżynierii Materiałów Polimerowych Wydziału Inżynierii Materiałowej - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, za rozwiązanie pod nazwą: „Nowy biodegradowalny kompozyt polimerowy o zwiększonych parametrach wytrzymałościowych”.

3) Nagroda Specjalna JM Rektora PBŚ „Innowator PBŚ” – JM Rektor Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w kategorii Nauka, dla zespołu badawczego wywodzącego się z Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy

Nagrodę otrzymuje: Zespół badawczy Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt - Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, za rozwiązanie pod nazwą: „Realizacja i zastosowanie rezultatów projektu 2019-2022: Bezpieczna Ferma-innowacja produktowa, procesowa i marketingowa w chowie kurcząt z zastosowaniem glinokrzemianów”.

Nagrody specjalne Prezydentów Miast:

1) Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Bydgoszczy w kategorii Biznes – Prezydent Miasta Bydgoszczy, dla przedsiębiorstwa mającego swoją siedzibę na terenie miasta Bydgoszcz

Nagrodę otrzymuje: La Mare Sp. z o.o., za rozwiązanie pod nazwą: „Innowacyjne systemy oczyszczania i uzdatniania wody dla obiektów typu Houseboat firmy LaMare”.

2) Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Torunia w kategorii Biznes – Prezydent Miasta Torunia, dla przedsiębiorstwa mającego swoją siedzibę na terenie miasta Toruń

Nagrodę otrzymuje: Cilium Engineering Sp. z o.o., za rozwiązanie pod nazwą: „OpticalFence: naziemna optyczna sieć sensorów triangulacyjnych do zarządzania ruchem kosmicznym”.

Nagroda specjalna w kategorii Biznes:

Nagroda Specjalna Prezesa Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o. w kategorii Biznes – Prezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o. 

Nagrodę otrzymuje: Cilium Engineering Sp. z o. o., za rozwiązanie pod nazwą: „OpticalFence: naziemna optyczna sieć sensorów triangulacyjnych do zarządzania ruchem kosmicznym”.

GRATULUJEMY!

 

fot. Małgorzata Radomska
 

Aktualności blok page

Polecane aktualności

 • Zdjęcie Promocja marki innowacyjnych MŚP (EXPO 2025 Japonia)
  06.06.2024
  Promocja marki innowacyjnych MŚP (EXPO 2025 Japonia)
 • sb
  04.06.2024
  Śniadanie Biznesowe z EEN: „Założenia i wdrożenie Aktu o Usługach Cyfrowych (DSA)” – 27.06.2024 r.
 • Zdjęcie: Transformacja energetyczna i źródła jej finansowania
  24.05.2024
  EUSEW: Transformacja energetyczna i źródła jej finansowania – konferencja – 13 czerwca 2024 - ONLINE