Transformacja cyfrowa w administracji - konferencja, 23.05.2023 r.

foto
04.05.2023

„Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0”, to jeden z projektów realizowanych przez Województwo Kujawsko-Pomorskie mających na celu wsparcie cyfryzacji sektora publicznego, w tym jednostek samorządu terytorialnego. W związku ze zbliżającym się zakończeniem projektu zapraszamy na podsumowującą go konferencję „Transformacja cyfrowa w administracji”. Wydarzenie odbędzie się w dniu 23 maja 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu. 

Celem strategicznym projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0” było wsparcie gospodarczego i społecznego rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego poprzez podniesienie efektywności działań administracji samorządowej oraz jakości usług publicznych. Dla osiągnięcia celu została rozbudowana regionalna i lokalna infrastruktura społeczeństwa informacyjnego oraz wypracowane i wdrożone standardy pracy nowoczesnego urzędu, oparte o platformę elektroniczną, na której świadczone są usługi publiczne dla obywateli i przedsiębiorstw. 

W trakcie konferencji „Transformacja cyfrowa w administracji”, której organizatorem jest Wydział Realizacji E-projektów Departamentu Rozwoju i Projektów Unijnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego przedstawione zostaną główne efekty jego realizacji oraz wpływ podjętych działań na rozwój administracji publicznej.  

Co więcej uczestnicy wydarzenia zostaną także zapoznani z wymogami dyrektywy NIS-2, która już wkrótce stanie się obowiązującym aktem prawnym i będzie jednym z kluczowych aktów prawnych kształtujących rzeczywistość cyfrową jednostek administracji wszystkich szczebli. Zaproszenie eksperci poruszą także kwestie związane z cyberbezpieczeństwem, które w obliczu niespokojnej sytuacji międzynarodowej stają się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. 

W końcu też, w związku z uruchomieniem konkursów umożliwiających uzyskanie wsparcia finansowego na dalszą cyfryzację, przedstawione zostanie oferta dostępna dla samorządów w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na lata 2021-2027, programów krajowych oraz ogólnoeuropejskich (m.in. Europa Cyfrowa). 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA

 

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży, ul. Łokietka 3, 87-100 Toruń

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-administracjaattarr [dot] org [dot] pl 

Zachęcamy do zapoznania się z Programem wydarzenia.

Projekt „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

k

 

Aktualności blok page

Polecane aktualności

 • foto
  03.10.2023
  DroneTech World Meeting 2023 i hybrydowa giełda kooperacyjna – umów się na B2B!
 • a
  03.10.2023
  Regionalne Forum Innowacji 2023
 • foto
  03.10.2023
  Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2023 - ostatnie dni rejestracji!