Śniadania Biznesowe z EEN: "Pochodzenie i status celny towarów w obrocie międzynarodowym" - 09.06.2022 r.

Data
09.06.2022
Miejsce
Toruń

Ośrodek sieci Enterprise Europe Network działający przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Śniadaniu Biznesowym, które będzie dedykowane problematyce pochodzenie i statusu celnego towarów w obrocie międzynarodowym.  

Na spotkanie zapraszamy przedsiębiorstwa sektora MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego, które mają doświadczenie w obrocie międzynarodowym towarami. Oprócz merytorycznej strony przedsięwzięcia pragniemy zadbać również o stworzenie komfortowych warunków dla uczestników: śniadanie odbędzie się w kameralnym gronie, maksymalnie 15 przedsiębiorców.

CZAS I MIEJSCE:

Śniadanie odbędzie 9 czerwca 2022 roku, w godz. 9.00 - 14.00, w formule stacjonarnej, w Restauracji G132 w Toruniu, przy ulicy Grudziądzkiej 132.

OBSZARY TEMATYCZNE SZKOLENIA:

  • podstawowe terminy związane z ustalaniem pochodzenia towarów;
  • wymogi dotyczące deklarowania niepreferencyjnego pochodzenia towarów;
  • zasady ustalania preferencyjnego pochodzenia towarów;
  • zasady dokumentowania niepreferencyjnego i preferencyjnego pochodzenia towarów;
  • zastosowanie wiążącej Informacji o Pochodzeniu WIP.

Ideą spotkania jest poszerzenie świadomości przedsiębiorców sektora MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego odnośnie pochodzenie i statusu celnego towarów w obrocie międzynarodowym. Podczas szkolenia będzie możliwość bezpośredniego przedyskutowania z ekspertem tychże aspektów.

Prelegent:

dr Agnieszka Milczarczyk-Woźniak: trener, doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert z zakresu prawa celnego i międzynarodowego obrotu towarowego. Z wykształcenia politolog. Absolwentka Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat zajmuje się problematyką celną oraz międzynarodowym obrotem towarowym z zagranicą.  

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY. Liczba miejsc jest ograniczona.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

Szczegółowe informacje:

tel. (56) 699 54 82; e-mail: karolina [dot] gzubickaattarr [dot] org [dot] pl