• Śniadanie Biznesowe z EEN: „Założenia i wdrożenie Aktu o Usługach Cyfrowych (DSA)” – 27.06.2024 r.
    Data:
    27.06.2024
    Miejsce:
    Toruń

    Zapraszamy przedsiębiorców sektora MŚP, do udziału w Śniadaniu Biznesowym – „Założenia i wdrożenie Aktu o Usługach Cyfrowych (DSA).”
    Szkolenie organizowane jest przez Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., we współpracy z Kancelarią Prawną Monika Jurkiewicz.

    Tematyka spotkania:
    DSA (Digital Services Act, Akt o Usługach Cyfrowych) to jedna z najważniejszych regulacji branży internetowej ostatnich lat, zwana potocznie konstytucją Internetu. Nowe przepisy mają poprawić bezpieczeństwo użytkowników w sieci, wspierać walkę z nielegalnymi treściami w internecie, a także doprecyzować kwestie dotyczących moderowania treści. Akt prawny nakłada na firmy cyfrowe w całej UE odpowiedzialność za treści zamieszczane na ich platformach, a także szereg obowiązków, takich jak raportowanie czy audyty zewnętrzne.

    Termin i czas szkolenia: 27 czerwca 2024 r., godz. 9.00-14.00
    Miejsce szkolenia: Biuro G132 – ul. Grudziądzka 132, 87-100 Toruń

    Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY. Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

    PROGRAM WYDARZENIA

    Prelegent:
    Monika Jurkiewicz - radca prawny, właściciel i prawnik zarządzający, specjalista w zakresie praw ochrony konkurencji i konsumentów oraz handlu elektronicznego.
    Od ponad 18 lat doradza międzynarodowym i polskim firmom. Wieloletnia ścisła współpraca w polskich i międzynarodowych przedsiębiorstwach pozwoliła jej poznać potrzeby klientów korporacyjnych i wypracować metody rozwiązywania problemów w oparciu o analizę prawną i biznesową, której celem jest skuteczność i celowość rozwiązań projektowanych dla przedsiębiorstw. Jest doktorantem Uczelni Łazarskiego i certyfikowanym audytorem normy ISO Normy 9001:2015.
     

    Szczegółowe informacje: tel. (56) 699 54 82, e-mail: damian [dot] wielewskiattarr [dot] org [dot] pl

    Program na rzecz jednolitego rynku (Single Market Programme) oraz ze środków Programu rządowego „Udział Polski w części COSME Programu na rzecz rynku wewnętrznego, konkurencyjności przedsiębiorstw, w tym małych i średnich przedsiębiorstw, dziedziny roślin, zwierząt, żywności i paszy, oraz statystyk europejskich (Programu na rzecz jednolitego rynku) w latach 2022–2028”.

  • Transformacja energetyczna i źródła jej finansowania – konferencja – 13 czerwca 2024 - ONLINE
    Data:
    13.06.2024
    Miejsce:
    ONLINE

    UWAGA! Informujemy, iż konferencja EUSEW odbędzie się w WYŁĄCZNIE w formacie online. Każdy zarejestrowany przedsiębiorca otrzyma link do łączenia.

    Nie ustają dyskusje mikro, małych i średnich przedsiębiorców wokół wysokich cen energii elektrycznej. Z zamrożenia cen energii elektrycznej mogą skorzystać jedynie nieliczne przedsiębiorstwa. Jednak i to rozwiązanie nie jest w pełni satysfakcjonujące. Co możesz zrobić, żeby obniżyć rachunki za prąd w Twojej firmie?

    Odpowiedzi na powyższe pytania poznamy na Konferencji, która odbędzie się w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego ONLINE w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii, w terminie 13 czerwca br.

    Tematyka konferencji skupiona jest wokół rozwiązań technologicznych i źródeł ich finansowania w kierunku transformacji energetycznej MŚP. Konferencja posłuży także wprowadzeniu przedsiębiorców w zagadnienia wokół tematyki ESG, którego wymagania dotyczą również mikro, małych i średnich firm.

    Na zakończenie spotkania przewidziano sesję pytań do ekspertów spotkania.

    Termin i czas konferencji: 13 czerwca 2024 r., godz. 9.30 – 16.00.

    Lokalizacja konferencji: platforma Ms Teams, dostarczona przez TARR S.A.

    Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY.

    Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

    PROGRAM WYDARZENIA

    Szczegółowe informacje: Biuro EEN, tel. (56) 699 54 80; e-mail: eenattarr [dot] org [dot] pl

    Wydarzenie dofinansowano z programu na rzecz jednolitego rynku (Single Market Programme) oraz ze środków Programu rządowego „Udział Polski w części COSME Programu na rzecz rynku wewnętrznego, konkurencyjności przedsiębiorstw, w tym małych i średnich przedsiębiorstw, dziedziny roślin, zwierząt, żywności i paszy, oraz statystyk europejskich (Programu na rzecz jednolitego rynku) w latach 2022–2028”.

  • Wtorki z Eksportem: „Rynek ukraiński teraz i po wojnie” – webinar, 14 maja 2024 r.
    Data:
    14.05.2024
    Miejsce:
    online

    Zapraszamy przedsiębiorców sektora MŚP do udziału w szkoleniu online z cyklu Wtorki z Eksportem – „Rynek ukraiński teraz i po wojnie”.   

    Szkolenie organizowane jest przez Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., przy współpracy z Warsaw Enterprise InstituteZwiązkiem Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

    Tematyka spotkania:

    Podczas spotkania eksperci przedstawią możliwości wsparcia polskiego biznesu na Ukrainie, omówią założenia Serwisu Odbudowy Ukrainy (Polish Service for the Reconstruction of Ukraine), czyli projektu wsparcia procesu modernizacji i odbudowy Ukrainy poprzez zaangażowanie w proces odbudowy polskich firm i wspieranie polsko-ukraińskiej współpracy gospodarczej.

    Ponadto, przedstawione zostaną również założenia projektu Business Bridge – Ukraine-Ready4EU, wspierającego nawiązywanie kontaktów biznesowych z parterami ukraińskimi.

    Termin i czas szkolenia: 14 maja 2024 r., godz. 10.00 – 12.00

    Miejsce szkolenia: ONLINE – platforma MS Teams.

    Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY. Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

    PROGRAM 

    Prelegenci:

    Łukasz Wojdyga, Zastępca Dyrektora Centrum Studiów Strategicznych Warsaw Enterprise Institute

    Ekspert w zakresie międzynarodowej współpracy akademickiej, badawczej i biznesowej. Koordynator projektów dotyczących współpracy z krajami Regionu Europy Centralnej i Wschodniej. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2016 r. stypendysta Departamenty Stanu USA i Case Western Reserve University (Cleveland, Ohio). W latach 2017 – 2020 organizator i pierwszy dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. W latach 2018-2019 członek Zespołu Ministra Zdrowia ds. współpracy naukowej z USA. W latach 2020-2022 organizator i koordynator Warsaw Health Innovation Hub – platformy współpracy partnerów publicznych i prywatnych w obszarze farmacji i wyrobów medycznych.

    Bogusława Rudecka, Dyrektor Departamentu Programów i Projektów / Dyrektor Business for Ukraine Center w Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

    Od 2022 roku realizuje program Business for Ukraine Center  mający na celu wspieranie procesów inwestycyjnych firm ukraińskich w Polsce i polskich w Ukrainie. Wcześniej w latach 2017-2022  zaangażowana we wspieranie napływu zagranicznych inwestycji bezpośrednich do Polski z ramienia Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Od 2010 zaangażowana w projekty demokratyzacyjne w krajach post ZSRR. Absolwentka socjologii w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, w trakcie studiów asystentka społeczna Senatora RP, stypendystka duńskich uniwersytetów ludowych.

    Łukasz Nikitin, od 2016 r. Koordynator Konsorcjum Enterprise Europe Network Polska Centralna w PARP. Delegat krajowy EEN, koordynator operacyjny polskiej Sieci EEN. Dodatkowo pełni nadzór nad realizacją zadań Krajowego Punktu Kontaktowego Instrumentów Finansowych Programów UE.
    2008-2013 ekspert Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, 2007 -2016 w Stowarzyszeniu „Miasta w Internecie” manager programów międzynarodowych oraz współpracy z samorządami przy wdrażaniu projektów e-administracji. Jest absolwentem ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, oraz odnawialnych źródeł energii na Politechnice Warszawskiej.

     

    Szczegółowe informacje: 

    tel. (56) 699 54 82;

    e-mail: damian [dot] wielewskiattarr [dot] org [dot] pl

     

    Program na rzecz jednolitego rynku (Single Market Programme) oraz ze środków Programu rządowego „Udział Polski w części COSME Programu na rzecz rynku wewnętrznego, konkurencyjności przedsiębiorstw, w tym małych i średnich przedsiębiorstw, dziedziny roślin, zwierząt, żywności i paszy, oraz statystyk europejskich (Programu na rzecz jednolitego rynku) w latach 2022–2028”.