Przyszłość jest dziś! Testuj z nami nowoczesne rozwiązania w edukacji - 6-8 grudnia br.

foto
25.11.2022

Przyszłość jest dziś. Innowacyjne rozwiązania w edukacji” - to trzydniowa dawka profesjonalnej wiedzy, kreacji i technicznych doświadczeń. Nauka metodą eksperymentu, według najnowszych badań, jest najbardziej efektywną dydaktyką. Uczenie przez  doświadczanie, sprawdzanie i testowanie daje młodzieży „realny kontakt” z prawami przyrody. W ciągu trzech dni zaprezentujemy Państwu wyposażenie tematycznych pracowni szkolnych z fizyki, chemii, biologii i wielu innych dziedzin.

Kiedy i gdzie?

6 - 8 grudnia, Toruński Park Technologiczny, Włocławska 167, 87-100 Toruń.

 

Pokazy eksperymentów, spotkania z ekspertami

Prawdziwym zaskoczeniem będzie kino sferyczne służące dydaktyce poprzez film. Zabierzemy także uczestników spotkania na pokaz nieba nad Toruniem – a będzie tomożliwe w mobilnym planetarium. Pokazując nowoczesną edukację, nie może zabraknąć robotyki i automatyki. Nauczycielom pokażemy jak zaprogramowane roboty czy latające drony mogą wspierać proces dydaktyczny i to w oparciu o istniejąca podstawę programową.

 

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprosiła do przygotowania pokazów ekspertów w zakresie szkoleń i wyposażania placówek edukacyjnych w innowacyjne rozwiązania techniczne i technologiczne. Zaproszeni eksperci przeniosą nas w świat rzeczywistości wirtualnej, pokazując, że VR to nie tylko gry, ale również narzędzie dydaktyczne o ogromnym potencjale oddziaływania na młodzież.

Patronat Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego

Marszałek Województwa Kujawsko Pomorskiego obejmując patronatem to wydarzenie kierował się odpowiedzialnością za kształt edukacji w regionie. Prezentując nowoczesne rozwiązania i umożliwiając ich wdrożenie w system edukacji przyczyniamy się niewątpliwie do edukacyjnego rozwoju województwa. Nowoczesna szkoła to przestrzeń, w której rozwijane są pasje i zainteresowania. Nowoczesna edukacja to lekcje z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań, które skupiają uwagę dzieci i młodzieży, angażują ich w proces edukacyjny, a nauczycielom dają narzędzia do realizacji zajęć dydaktycznych w sposób ciekawy i atrakcyjny. Szkoły muszą być gotowe na edukację przyszłości opartą na doświadczaniu. Pamięciowe, encyklopedyczne przyswajanie wiadomości nie prowadzi do nabycia umiejętności, a te są kluczowe z punktu widzenia rynku pracy. Edukacja przyszłości to przedmioty ścisłe, przyrodnicze – to one będą stanowiły trzon edukacji. Odpowiednio wyposażona szkoła staje się przestrzenią kreacji i miejscem nabywania realnych kompetencji. Pokazy sprzętu edukacyjnego odbędą się od 6 do 8 grudnia w Toruńskim Parku Technologicznym. Wydarzenie, które powinno zainteresować wszystkich, dla których jakość edukacji ma kluczowe znaczenie.

Serdecznie zapraszamy!

 

fotofoto

 

Aktualności blok page

Polecane aktualności

 • wsparcie na starcie
  20.02.2024
  Warsztaty "Wsparcie na starcie" - zapraszamy adeptów przedsiębiorczości z Kujaw i Pomorza!
 • a
  15.02.2024
  Grecja z wylotem z Bydgoszczy
 • hm
  13.02.2024
  Technology & Business Cooperation Days 2024 podczas Hannover Messe 2024